Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 05.16.2024, 11:06 AM

Нижньостинавська СЗОШ І-ІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховні заходи

75 роковини Дивізії «Галичина»

16 квітня 2018року у Нижньостинавській СЗОШ І- ІІ ст. було проведено лекцію з елементами презентації “Українська дивізія “Галичина”, сторінки історії”. Учні 8 та 9 класу уважно слухали доповідача Курмак І.І., яка розповідала, що саме цвіт нації, студентство, недавні випускники гімназій, всі небайдужі вибирали власний свідомий шлях і йшли , хто у загони УПА, а хто на збірні пункти Дивізії «Галичина». Таким чином українська дивізія "Галичина" - це особливе за часів другої світової війни військове формування. Виникло воно як наслідок того соціально-політичного стану, що мав місце в Західній Україні у період від осені 1939 року - з моменту окупації радянськими військами Західної України до літа 1943 року, коли було створено дивізію "Галичина".

Старшокласники мали можливість не тільки слухати, а й висловлювати свої міркування, погляди про події, що відбувалися. На жаль, про дивізію знаємо дуже мало. Є багато інформації, яка була свідомо спотворена, прихована, знищена. Незважаючи ні на що, герої Дивізії СС «Галичина”, як і герої УПА не потребують ніякої реабілітації. Матінка історія все розставить на місця, всіх розсудить.
                           

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

«Занапастити природу не можна.

Можна лише загинути разом з нею»

                                                                                                                     Ж. І. Кусто

Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища в Нижньостинавській СЗОШ І-ІІ ступенів було проведено місячник озеленення та благоустрою і Дня довкілля. Вся шкільна родина приймала активну участь у цій важливій справі. Учні, вчителі та технічні працівники доклали всіх зусиль щодо прибирання прилеглої до школи території та її озеленення. Технічні працівники та учні 8-9 класу провели санітарну обрізку дерев, обкопали їх та побілили, впорядкували клумби. Семикласники, під керівництвом директора, висадили на території школи молоді дерева. Учні середніх класів разом з класними керівниками провели благоустрій могили воїнів УПА, які загинули на території села. Наймолодші школярі з класоводами провели прибирання території школи. Вся шкільна громада здійснила прибирання двох центральних вулиць села.

Після цього вчителі школи провели зі своїми вихованцями низку бесід, круглий стіл, диспут, години розв’язування проблемних ситуацій, тренінги на тему: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!»

Учні зробили висновок, що ми повинні разом дбати про свій добробут і чистоту навколишнього середовища. Залишатися байдужим та чекати, що хтось прибере замість нас є просто недопустимо. Варто вчитися дбати не лише про власну домівку, а й про село, про чистоту й порядок в ньому, адже благоустрій села – спільна справа усіх його жителів.
                 
Шевченко з нами крізь віки!

Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета Тараса Шевченка. Всюди, де живуть українці, у своїх прадідівських оселях, чи осіли поза своїми землями згадують у березні свого пророка...

18 березня 2018 року учні Нижньостинавської СЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом вчителів школи провели загальношкільний виховний захід «Шевченко і сучасність» у Народному домі с. Нижня Стинава.

Перед глядачами промайнуло життя Кобзаря з ранніх літ і до сучасних подій на Майдані. «Машина часу» разом з учнями 5-го класу перенесла всіх присутніх у село Кирилівку, де відбулася зустріч з тринадцятилітнім Тарасом, та селянами-кріпаками, які важко працювали на панщині.

Лілея зачарувала своєю красою і довела до сліз трагічною історією свого життя.

Дійство продовжили козаки та відважні воїни АТО, а разом з ними знедолена і одночасно красива мати-Україна, у виконанні хлопців та дівчат 8-9 класів.

Захід супроводжувався піснями на слова Шевченка у виконанні учнів та вчителів школи.

На завершення зустрічі учасники дійства звернулися до всіх присутніх із закликом:

«Будь пильним, мій довірливий народе!

Не раз вже потрапляв у пастку ти.

Підняти прапор - то ще не свобода.

Будь мудрим! Вір, що дійдем до мети.»



       

Стежками Степана Бандери

23 березня учні 5-6 класів Нижньостинавської СЗОШ І-ІІ ступенів мали можливість відвідати музей-садибу Степана Бандери у селі Воля-Задеревацька. Діти з цікавістю слухали розповідь екскурсовода про нелегке життя провідника ОУН Степана Бандери.

З його іменем нерозривно повязані найяскравіші періоди боротьби українського народу за свободу і незалежність нашої держави.

Діяльність С. Бандери стала важливою частиною українського національно-визвольного руху ХХ століття, а його імя стало одним із символів цього руху.

Його найбільша заслуга в тому, що він став не тільки організатором і ідейним провідником національно-свідомих верств населення всієї України, але й яскравим прикладом для наступних поколінь. І навіть сьогодні, кожен свідомий українець, незалежно від його місця проживання, з гордістю називає себе «БАНДЕРІВЦЕМ».


      


 

Міжнародний день рідної мови
 

        Мово ж моя, мово
   Мово України!
   Ти моя казкова
      Пісня солов’їна!


   

                                                                                                                

 Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди у Нижньостинавській СЗОШ І – ІІ ступенів відбулося свято «Рідна мова – серця мого подих».

      Чудові і теплі слова були сказані учнями 1 і 3 класу, вихованцями Дейнеко С. В. та Петриканин Л.О. Діти співали, танцювали і були гордими тим, що є українцями .

      Учні 7 класу з класним керівником Феновкою І. С. згадали Скорботний  Календар  української мови.

Інсценізували гумореску П. Глазового «Кухлик» та інші поезії про мову. доводячи всім, що без рідної мови ми осиротіємо.

Закінчилося свято Гімном української мови. І дуже добре, що наші діти, майбутнє нашої української нації, виростають справжніми патріотами нашої землі.                                                           

   


Ми були в музеї

20 лютого учні Нижньостинавської СЗОШ І-ІІ ступенів  відвідали музей Олекси Гасина у с. Конюхів.

Діти з цікавістю слухали розповідь екскурсовода  про життя генерала- хорунжого УПА  О. Гасина.

Він був організатором націоналістичного руху на Стрийщині.

 Усе своє життя «Лицар»(псевдонім),як і члени його родини ,присвятили  боротьбі за Українську державу. Здобутття  Незалежності і створення національних  Збройних Сил України стали  визначальною метою та  змістом життя Олекси уже від раннього віку.

Гасин великою мірою своїм талантом і невтомною  діяльністю зумів закласти  такі її основи,що вони  продовжувалися й після його смерті і завершилися в 1991 році  проголошенням  Незалежності України.

                                                                      

 Крути… мужність і біль України! 

                                                   

                                                    Минає час, та в пам’яті жива

                                                    Ота над Крутами страшна заграва,

                                                    Той перший бій - не молодим ганьба

                                                    Той  бій  смертельний - то героям слава!
 

                                                            
«Коли стають до зброї діти, народ  цей - не  перемогти !», - такими словами розпочалася загальношкільна лінійка пам’яті Героїв Крут  у Нижньостинавській СЗОШ І-ІІ ступенів. Учні  7 класу під керівництвом педагога-організатора  провели  інформаційну лінійку  «Крути…мужність і біль України !».  Семикласники  відтворили в пам’яті учнів події 29 січня 1918 року,  показавши незламний дух молодих героїв у боротьбі за визволення України. Шкільний  бібліотекар  оформила книжково-журнальну виставку «Нам не забути славу Крутів », а також протягом тижня були проведені виховні години, бесіди.

   29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої - Крути!

  100 років  тому відбулася одна з найтрагічніших подій історії нашої країни. Українські студенти віддали своє життя, щоб захистити Київ від наступу більшовиків.

   Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у цій битві назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі .

Герої не вмирають. Вони живуть у пам'яті і справах наступних поколінь.

Крути  це - символ нескореного духу нашої нації.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz